Chloe Chevalier is an unsorted character from Yuukyuu no Campanella known for very long red hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 109352 |
|---|---|
| Name | Chloe Chevalier |
| Other Names | クロエ・シュヴァリエ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Yuukyuu no Campanella |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Futaba Nitsumori, 二ツ森双葉, ふたつもりふたば |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 163cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 88cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chloe Chevalier
Profile
Chloe Chevalier is a character from Yuukyuu no Campanella.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Red hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Red | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
cstolarik faved 18if
|

Facebook 
Yuukyuu no Campanella
cstolarik faved