One of the notable characters from SELECTION PROJECT, Rena Hanaoi is recognized for very long black hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 109567 |
|---|---|
| Name | Rena Hanaoi |
| Other Names | 花野井玲那 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | SELECTION PROJECT |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Saku Mizuno, 水野朔, みずのさく |
| Tags | idol |
| Personality | |
| Age | 14 |
| Hometown | Tokyo |
| Birthday | December 25 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 157cm |
| Weight | 41kg |
| Bust | 78cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 80cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Rena Hanaoi
Profile
Rena Hanaoi is a character from SELECTION PROJECT.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Black hair that is Hip / Past Hip length.
Profile
Middle school 3rd yearSouthern Kanto block representative candidate.
Since she was very young she's aimed to be an idol, and continued to work hard.
She puts all her efforts into everything, and is a stoic type who's strict with herself and others.
Trying not to show her true self she always acts tough, so she clashes with those around her, and often ends up isolating herself.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
Quotes | View All
“ We're not friends. We're rivals ”
81
13
Facebook 