Bomber Kishima is a character from Wrestle Angels Survivor featuring short blue hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 113608 |
|---|---|
| Name | Bomber Kishima |
| Other Names | ボンバー来島 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Wrestle Angels Survivor |
| Media Type | video game |
| Voiced By | Junko Noda, 野田順子, のだ じゅんこ |
| Tags | boots, midriff, fingerless gloves |
| Personality | |
| Birthday | August 13 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 170cm |
| Bust | 102cm |
| Waist | 67cm |
| Hip | 98cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Bomber Kishima
Profile
Bomber Kishima is a character from Wrestle Angels Survivor.
They have been indexed as Female Adult with Purple eyes and Blue hair that is To Ears length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Ears | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Wrestle Angels Survivor