One of the notable characters from Wrestle Angels Survivor, Blade Uehara is recognized for short black hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 113626 |
|---|---|
| Name | Blade Uehara |
| Other Names | ブレード上原 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Wrestle Angels Survivor |
| Media Type | video game |
| Voiced By | Naomi Shindou, 進藤尚美, しんどう なおみ |
| Tags | shorts, fingerless gloves, large eyebrows |
| Personality | |
| Birthday | December 31 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 167cm |
| Bust | 82cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Blade Uehara
Profile
Blade Uehara is a character from Wrestle Angels Survivor.
They have been indexed as Female Adult with Red eyes and Black hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| facvfqwq22 joined |
| WeWatchingAnimeTonight joined |

Facebook 
Wrestle Angels Survivor