Jericho is a character from Torikago Scrap March featuring long gray hair, blue eyes, and animal ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 119711 |
|---|---|
| Name | Jericho |
| Other Names | ジェリコ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Torikago Scrap March |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Ai Kakuma, 加隈亜衣, かくま あい |
| Tags | boots, belt, tie, ahoge, tail, fingerless gloves, fur, fang, wolf ears |
| Personality | |
| Birthday | April 9 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 174cm |
| Weight | 57kg |
| Bust | 88cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Jericho
Profile
Jericho is a character from Torikago Scrap March.
They have been indexed as Female Adult with Blue eyes and Gray hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Gray | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Torikago Scrap March