Doctor is a character from Akudama Drive featuring long pink hair and pink eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 105865 |
|---|---|
| Name | Doctor |
| Other Names | 医者 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Akudama Drive |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Megumi Ogata, 緒方恵美, おがた めぐみ |
| Tags | side ponytail, sunglasses, gradient hair, cleavage, labcoat |
| Personality | |
| Birthday | June 9 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Height | 175cm |
| Weight | 52kg |
| Bust | 111cm |
| Waist | 63cm |
| Hip | 99cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Doctor
Profile
Doctor is a character from Akudama Drive.
They have been indexed as Female Adult with Pink eyes and Pink hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Pink | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Akudama Drive
Kawaii or NOT?!
| 072scither joined |

Facebook 
Akudama Drive