Eri Suzumoto appears in Erokyasu! ~Jikkyou! Inran Hokeni~ as an unsorted character with short blue hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 125303 |
|---|---|
| Name | Eri Suzumoto |
| Other Names | 鈴本 恵理 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Erokyasu! ~Jikkyou! Inran Hokeni~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 153cm |
| Bust | 79cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Eri Suzumoto
Profile
Eri Suzumoto is a character from Erokyasu! ~Jikkyou! Inran Hokeni~.
They have been indexed as Female Adult with Blue eyes and Blue hair that is To Neck length.
Profile
Masato Nogami's subordinateAssistant teacher
Eri also appeared in 'Obscene Prison Ward'.
In this work she appears in all episodes.
At the hospital where she worked, she was seen having sexual intercourse with the protagonist Nogami, so both Nogami and her were fired.
Since then, she's been relying on Nogami and following him around, and now lives with Nogami in his apartment.
After getting a job at the school where this work takes place she becomes Nogami's reliable worker, helping him to corrupt women at the school.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| kucai joined |
| Niwatori joined |
| H0neymoon joined |
1
1
Facebook 
Erokyasu! ~Jikkyou! Inran Hokeni~