|
☰ Links
|
|
| ID | 13465 |
|---|---|
| Name | Natsumi Murakami |
| Other Names | 村上 夏美, Actrix Timida (Timid Actress) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Negima! Magister Negi Magi |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Mai Aizawa, 相沢舞, あいざわ まい |
| Tags | knee highs, plaid, ribbon, school uniform, spiky hair, freckles, vest |
| Personality | |
| EN Voice Actor | Majken Kunishima |
| Birthday | October 21 |
| Sign | Libra ♎ |
| Height | 151cm |
| Bust | 74cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 79cm |
| Club | Drama |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Natsumi Murakami
Profile
Anime girl Natsumi Murakami is a character from Negima! Magister Negi Magi.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Pink hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | (Yellow) |
| Hair Color | Pink | (Blue / Green) |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Roommate of Chizuru Naba
Roommate of Ayaka Yukihiro
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Negima! Magister Negi Magi