|
☰ Links
|
|
| ID | 128218 |
|---|---|
| Name | Riho Tsukishima |
| Other Names | 月島 流星 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | The Café Terrace and Its Goddesses |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Aya Yamane, 山根綺, やまねあや |
| Tags | waitress, actress, twintails |
| Personality | |
| Birthday | August 7 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 152cm |
| Bust | 78cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 79cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
2 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Riho Tsukishima
Profile
Anime girl Riho Tsukishima is a character from The Café Terrace and Its Goddesses.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Orange hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Orange | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
The Café Terrace and Its Goddesses (Series) (2021)
The Café Terrace and Its Goddesses (2023)
The Café Terrace and Its Goddesses 2 (2024)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from The Café Terrace and Its Goddesses
Kawaii or NOT?!
SK071 faved Ninja Scroll
|
SK071 rated Ninja Scroll ★★★★★
|
SilverWolfKing rated The Testament of Sister New Devil BURST ★★
|

Facebook 
SK071 faved
SilverWolfKing rated