Ria Shinomiya is a character from WANNABE→CREATORS featuring very long blonde hair and blue / green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 129461 |
|---|---|
| Name | Ria Shinomiya |
| Other Names | 紫乃宮 リア |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | WANNABE→CREATORS |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Airi Ishihara, 石原 愛依梨, いしはら あいり |
| Tags | twin bangs, school uniform, hairband, stockings |
| Personality | |
| Bust | 110cm |
| Waist | 62cm |
| Hips | 93cm |
| Height | 163cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ria Shinomiya
Profile
Ria Shinomiya is a character from WANNABE→CREATORS.
They have been indexed as Female Teen with Blue / Green eyes and Blonde / Yellow hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue / Green | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Udisk joined |
3
45
10
75
Facebook 
WANNABE→CREATORS