Anime girl Tsukasa Mochizuki is a teen with hip / past hip length blonde / yellow hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 131 |
|---|---|
| Name | Tsukasa Mochizuki |
| Other Names | 望月 司, もちづき つかさ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Tsukushite Ageru no ni!! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Harumi Sakurai, 櫻井浩美, さくらい はるみ |
| Tags | cheek curls, hair ribbon, v bangs, school uniform |
| Personality | |
| Role | Osananajimi |
| Height | 143cm |
| Bust | 69cm |
| Waist | 48cm |
| Hip | 73cm |
| Birthday | October 7 |
| Sign | Libra ♎ |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Tsukasa Mochizuki
Profile
Anime girl Tsukasa Mochizuki is a character from Tsukushite Ageru no ni!!.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Blonde / Yellow hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Tsukushite Ageru no ni!!
Tsukushite Agerunoni! PLUS