One of the notable characters from Koi-iro Chu Lips, Misaki Kasuga is recognized for very long purple hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 138 |
|---|---|
| Name | Misaki Kasuga |
| Other Names | 春日 美咲(かすが みさき) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Koi-iro Chu Lips |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Minami Hokuto, 北都南, ほくと みなみ |
| Tags | ponytail, hair ribbons, flower, beret, school uniform, ribbon |
| Personality | |
| Height | 155cm |
| Bust | 80cm |
| Waist | 51cm |
| Hip | 82cm |
| Birthday | June 10 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Misaki Kasuga
Profile
Misaki Kasuga is a character from Koi-iro Chu Lips.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Purple hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| MargotN joined |

Facebook 
Koi-iro Chu Lips