Seina Amagi is a character from Masayoshi-kan no Tsuyoi Kouhai Porisu ga Sekuhara Shochou ni... featuring short purple hair and blue / green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 138852 |
|---|---|
| Name | Seina Amagi |
| Other Names | 尼義正奈 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Masayoshi-kan no Tsuyoi Kouhai Porisu ga Sekuhara Shochou ni... |
| Media Type | media type 24 |
| Voiced By | |
| Tags | gradient hair, police cap, small eyes, cap, uniform, tie |
| Personality | |
| Height | 159cm |
| Bust | 123cm |
| Waist | 62cm |
| Hip | 110cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Seina Amagi
Profile
Seina Amagi is a character from Masayoshi-kan no Tsuyoi Kouhai Porisu ga Sekuhara Shochou ni....
They have been indexed as Female Adult with Blue / Green eyes and Purple hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue / Green | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| ouriah joined |
3
1
Facebook 
Masayoshi-kan no Tsuyoi Kouhai Porisu ga Sekuhara Shochou ni...