|
☰ Links
|
|
| ID | 15005 |
|---|---|
| Name | Haruka Suzushiro |
| Other Names | 珠洲城 遥, Haruka Armitage (ハルカ・アーミテージ) |
| Role | Sub |
| Primary Assignment | Mai Hime |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Ryouka Yuzuki, 柚木涼香, ゆずき りょうか |
| Voiced By | Lori Barnes-Smith, Lori Barnes Smith, Lori Barnes |
| Tags | curly hair, makeup |
| Personality | |
| Birthday | August 3 |
| Sign | Leo ♌ |
| Age | 17 |
| Blood Type | A |
| Height | 159cm |
| Weight | 47kg |
| Bust | 88cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Haruka Suzushiro
Profile
Anime girl Haruka Suzushiro is a character from Mai Hime.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Blonde / Yellow hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Mai Hime
Kawaii or NOT?!
SilverWolfKing rated The Testament of Sister New Devil BURST ★★
|

Facebook 
Mai Hime
My-Hime (Series)
My-Otome
SilverWolfKing rated