One of the notable characters from Kyonyuu Fantasy, Roxanne De Desir is recognized for very long black hair and brown eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 19114 |
|---|---|
| Name | Roxanne De Desir |
| Other Names | ロクサーヌ・ド・デジール |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Kyonyuu Fantasy |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Hasumi Itou, 伊藤葉純, いとう はすみ |
| Tags | detached sleeves, shawl, open shirt, sandals, dress, tiara, hair intakes, mole, veil, crown, queen |
| Personality | |
| Height | 163cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 88cm |
| Weight | 55kg |
| Bust | 105cm |
| Cup Size | K |
Menu
|
|
| Day | |
6 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
5 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
3 Character of the Month nominations |
|
Roxanne De Desir
Profile
Roxanne De Desir is a character from Kyonyuu Fantasy.
They have been indexed as Female Adult with Brown eyes and Black hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Kyonyuu Fantasy (2009)
Kyonyuu Fantasy (Series) (2009)
Kyonyuu Fantasy Gaiden (2011)
Kyonyuu Fantasy Gaiden 2 (2013)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Skuyskiy joined |
3
45
13
57
Facebook 