Aka Oriba is a character from Acchi Muite Koi featuring short brown hair and orange eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 20953 |
|---|---|
| Name | Aka Oriba |
| Other Names | 織葉 朱 (おりば あか) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Acchi Muite Koi |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Ryouko Ono, 小野涼子, おの りょうこ |
| Tags | hair intakes, hairclip, knee highs, school uniform, school crest, chibi |
| Personality | |
| Birthday | October 10 |
| Sign | Libra ♎ |
| Height | 160cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Aka Oriba
Profile
Aka Oriba is a character from Acchi Muite Koi.
They have been indexed as Female Teen with Orange eyes and Brown hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Orange | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Acchi Muite Koi