Marika Kamijou is a character from Sansha Mendan ~Rensa Suru Chijoku Choukyou no Gakuen~ featuring very long blonde hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 24025 |
|---|---|
| Name | Marika Kamijou |
| Other Names | 上条 真璃香 (かみじょう まりか) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Sansha Mendan ~Rensa Suru Chijoku Choukyou no Gakuen~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yuko Gibu, 儀武ゆう子, ぎぶ ゆうこ |
| Tags | twin ahoge, school uniform, twintails, bow |
| Personality | |
| Bust | 84cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Marika Kamijou
Profile
Marika Kamijou is a character from Sansha Mendan ~Rensa Suru Chijoku Choukyou no Gakuen~.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Daughter of Mifuyu Kamijou
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
3
65
32
67
Facebook 
Sansha Mendan ~Rensa Suru Chijoku Choukyou no Gakuen~