|
☰ Links
|
|
| ID | 24026 |
|---|---|
| Name | Mifuyu Kamijou |
| Other Names | 上条 美冬 (かみじょう みふゆ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Sansha Mendan ~Rensa Suru Chijoku Choukyou no Gakuen~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | ahoge, ponytail, frills, shirt, bow |
| Personality | |
| Bust | 98cm |
| Waist | 63cm |
| Hip | 95cm |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mifuyu Kamijou
Profile
Anime girl Mifuyu Kamijou is a character from Sansha Mendan ~Rensa Suru Chijoku Choukyou no Gakuen~.
They have been indexed as Female Adult with Purple eyes and Maroon hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Maroon | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Mother of Marika Kamijou
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| SkyRazor_ShadowPaw joined |
3
15
30
65
Facebook 
Sansha Mendan ~Rensa Suru Chijoku Choukyou no Gakuen~