Nana Takashiro appears in Nagomibako Innocent Grey Fandisc as an unsorted character with short brown hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 246 |
|---|---|
| Name | Nana Takashiro |
| Other Names | 高城 七七(たかしろ なな) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Nagomibako Innocent Grey Fandisc |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Ryoko Tanaka, 田中涼子, たなか りょうこ |
| Tags | school uniform, tights, neckerchief, glasses |
| Personality | |
| Birthday | April 5 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 143cm |
| Weight | 34kg |
| Bust | 67cm |
| Waist | 47cm |
| Hip | 70cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nana Takashiro
Profile
Nana Takashiro is a character from Nagomibako Innocent Grey Fandisc.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Brown hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Hadeh joined |
| RagnaTB joined |
| Mohameda41imal joined |

Facebook 
Nagomibako Innocent Grey Fandisc