Yuzuki Eba appears in A Town Where You Live as a protagonist character with very long purple hair and brown eyes.
See Other Versions of this Character
|
☰ Links
|
|
| ID | 29134 |
|---|---|
| Name | Yuzuki Eba |
| Other Names | 枝葉 柚希(えば ゆずき) |
| Role | Protagonist |
| Primary Assignment | A Town Where You Live |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Megumi Nakajima, 中島愛, なかじま めぐみ |
| Tags | plaid, bow, knee highs, school uniform |
| Personality | |
| Birthday | August 3 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 155cm |
| Bust | 80cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 83cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
3 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuzuki Eba
Profile
Yuzuki Eba is a character from A Town Where You Live.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Purple hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Wife of Haruto Kirishima
Sister of Rin Eba
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from A Town Where You Live
Kawaii or NOT?!
| sheedy joined |
| Somniscope joined |

Facebook 
A Town Where You Live