|
☰ Links
|
|
| ID | 36355 |
|---|---|
| Name | Emeralia |
| Other Names | エメラリア |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Kyonyuu Fantasy |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Harumi Asai, 浅井晴美, あさい はるみ |
| Tags | open shirt, glasses, book, corset, hair intakes |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Bust | 96cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 85cm |
| Weight | 51kg |
| Cup Size | H |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Emeralia
Profile
Anime girl Emeralia is a character from Kyonyuu Fantasy.
They have been indexed as Female Adult with Blue eyes and Pink hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Kyonyuu Fantasy (2009)
Kyonyuu Fantasy (Series) (2009)
Kyonyuu Fantasy Gaiden (2011)
Kyonyuu Fantasy Gaiden 2 (2013)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
Elias rated Apocalypse Hotel ★★★★★
|
Elias faved Apocalypse Hotel
|
3
12
13
58
Facebook 
Elias rated