Mary Holmes is a character from D.C. III ~Da Capo III~ featuring very long pink hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 49301 |
|---|---|
| Name | Mary Holmes |
| Other Names | メアリー・ホームズ |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | D.C. III ~Da Capo III~ |
| Media Type | visual novel |
| Voiced By | Eri Sendai, 仙台エリ, せんだい エリ |
| Tags | socks, school uniform |
| Personality | |
| Height | 151cm |
| Weight | 44kg |
| Bust | 81cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 79cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mary Holmes
Profile
Mary Holmes is a character from D.C. III ~Da Capo III~.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Pink hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Friend of Edward Watson
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Feano255 joined |
| Sdsz joined |

Facebook 
D.C. Da Capo (Series)
D.C. III ~Da Capo III~