One of the notable characters from Dai Ni Ongakushitsu e Youkoso!!, Akane Jinnai is recognized for short purple hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 50005 |
|---|---|
| Name | Akane Jinnai |
| Other Names | 神内 茜 (じんない あかね) |
| Role | Sub |
| Primary Assignment | Dai Ni Ongakushitsu e Youkoso!! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Jun Miruno, ミルノ純, みるの じゅん |
| Tags | school uniform, tie, side bangs, hair ribbon, side ponytail, watch |
| Personality | |
| Height | 144cm |
| Bust | 73cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 74cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Akane Jinnai
Profile
Akane Jinnai is a character from Dai Ni Ongakushitsu e Youkoso!!.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Purple hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Twin Sister of Kouka Jinnai
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| moshiwake joined |

Facebook 
Dai Ni Ongakushitsu e Youkoso!!