One of the notable characters from Anoko wa Ore kara Hanarenai, Yuzuki Sakurai is recognized for very long brown hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 51069 |
|---|---|
| Name | Yuzuki Sakurai |
| Other Names | 桜井 柚季 (さくらい ゆずき) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Anoko wa Ore kara Hanarenai |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Hiroko Taguchi, 田口宏子, たぐち ひろこ |
| Tags | school uniform, tie, braid, knee highs |
| Personality | |
| Birthday | April 19 |
| Sign | Aries ♈ |
| Bust | 83cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 84cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
4 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuzuki Sakurai
Profile
Yuzuki Sakurai is a character from Anoko wa Ore kara Hanarenai.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Brown hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| H0neymoon joined |

Facebook 
Anoko wa Ore kara Hanarenai