|
☰ Links
|
|
| ID | 5294 |
|---|---|
| Name | Mitsuki Shijyou |
| Other Names | 祇条 深月, しじょう みつき |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Kimi Kiss Pure Rouge |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Mamiko Noto, 能登麻美子, のと まみこ |
| Tags | school uniform |
| Personality | |
| Birthday | October 19 |
| Sign | Libra ♎ |
| Height | 158cm |
| Bust | 77cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 78cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mitsuki Shijyou
Profile
Anime girl Mitsuki Shijyou is a character from Kimi Kiss Pure Rouge.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Black hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Kimi Kiss Pure Rouge
Kawaii or NOT?!
| Tj009 joined |
SKyongmania rated One Piece: Baron Omatsuri and the Secret Island ★★★★★
|
SKyongmania faved One Piece: Baron Omatsuri and the Secret Island
|


Facebook 
Kimi Kiss Pure Rouge
SKyongmania rated