|
☰ Links
|
|
| ID | 5295 |
|---|---|
| Name | Narumi Satonaka |
| Other Names | 里仲 なるみ, さとなか なるみ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Kimi Kiss Pure Rouge |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Kaori Mizuhashi, 水橋かおり, みずはし かおり |
| Tags | school uniform, neckerchief |
| Personality | |
| Height | 147cm |
| Bust | 75cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 78cm |
| Birthday | April 8 |
| Sign | Aries ♈ |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Narumi Satonaka
Profile
Anime girl Narumi Satonaka is a character from Kimi Kiss Pure Rouge.
They have been indexed as Female Teen with Gray eyes and Brown hair that is To Ears length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Gray | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Ears | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Kimi Kiss Pure Rouge
Kawaii or NOT?!
Rei rated One Piece ★★★★★
|


Facebook 
Kimi Kiss Pure Rouge
Rei rated