Koyuki Tachibana is a character from Omoi no Kakera -Close to- featuring very long blue hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 5579 |
|---|---|
| Name | Koyuki Tachibana |
| Other Names | 橘小雪, たちばな こゆき |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Omoi no Kakera -Close to- |
| Media Type | visual novel |
| Voiced By | Rie Kugimiya, 釘宮理恵, くぎみや りえ |
| Tags | hair tube, school uniform |
| Personality | |
| Age | 16 |
| Birthday | January 31 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Blood Type | A |
| Bust | 81cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 82cm |
| Height | 158cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Koyuki Tachibana
Profile
Koyuki Tachibana is a character from Omoi no Kakera -Close to-.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blue hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Older sister of Mai Sakisaka
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| sunflowerseeds joined |
| Chazerfilp joined |

Facebook 
Omoi no Kakera -Close to-