One of the notable characters from Chocolate Princess! ~Injuu no!? Homestay~, Pyupyu Onaona Pararissa is recognized for long pink hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 56408 |
|---|---|
| Name | Pyupyu Onaona Pararissa |
| Other Names | ピュピュ=オナオナ=パラリッサ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Chocolate Princess! ~Injuu no!? Homestay~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Minami Imaya, 今谷皆美, いまや みなみ |
| Tags | princess, tanned, detached sleeves, twintails, midriff, school uniform, stockings, tie, cat ears, bunny ears, horns, bikini, heart, kimono |
| Personality | |
| Height | 149cm |
| Bust | 74cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 76cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Pyupyu Onaona Pararissa
Profile
Pyupyu Onaona Pararissa is a character from Chocolate Princess! ~Injuu no!? Homestay~.
They have been indexed as Female Child with Yellow eyes and Pink hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Child | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Pidor joined |

Facebook 
Chocolate Princess! ~Injuu no!? Homestay~