|
☰ Links
|
|
| ID | 60970 |
|---|---|
| Name | Chihiro Fujisaki |
| Other Names | 不二咲千尋, ふじさき ちひろ, Ultimate Programmer |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Danganronpa: Trigger Happy Havoc |
| Media Type | video game |
| Voiced By | Kouki Miyata, 宮田幸季, みやた こうき |
| Voiced By | Dorothy Elias-Fahn, Dorothy Elias, Dorothy Fahn |
| Voiced By | Kara Edwards, Janet Mason, |
| Tags | school uniform, hacker |
| Personality | |
| Birthday | March 14 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 148cm |
| Weight | 41kg |
| Bust | 70cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
6 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
2 Character of the Month nominations |
|
Chihiro Fujisaki
Profile
Anime girl Chihiro Fujisaki is a character from Danganronpa: Trigger Happy Havoc.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Brown hair that is To Neck length.
Profile
A petite girl reminiscent of a rabbit.She could be mistaken for an elementary school student, let alone a junior high school student.
Her personality is laid-back and calm, but she is actually an exceptionally talented programmer.
But it seems that there is a secret in the program she created....
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | (Male) |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Creator of Chiaki Nanami
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
3
9
Facebook 
Danganronpa: Trigger Happy Havoc
Danganronpa (Series)