Serebria appears in Kyonyuu Fantasy Gaiden 2 as one of the main characters with very long purple hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 64139 |
|---|---|
| Name | Serebria |
| Other Names | セレブリア (Sereburia) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Kyonyuu Fantasy Gaiden 2 |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Miya Serizono, 芹園みや, せりぞの みや |
| Tags | tanned, queen, skirt, sandals, detached sleeves |
| Personality | |
| Height | 170cm |
| Bust | 120cm |
| Waist | 63cm |
| Hip | 95cm |
| Weight | 57kg |
| Cup Size | N |
Menu
|
|
| Day | |
4 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Serebria
Profile
Serebria is a character from Kyonyuu Fantasy Gaiden 2.
They have been indexed as Female Adult with Blue eyes and Purple hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Uejeueudhdudh joined |
3
73
14
58
Facebook 
Kyonyuu Fantasy (Series)