|
☰ Links
|
|
| ID | 64953 |
|---|---|
| Name | Tina Kobayakawa |
| Other Names | 小早川ティナ, こばやかわ ティナ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Wake Up, Girls! |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Kiyono Yasuno, 安野希世乃, やすの きよの |
| Tags | ribbon tie, skirt, top hat |
| Personality | |
| Birthday | July 9 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 165cm |
| Weight | 49kg |
| Blood Type | O |
| Age | 18 |
| Weight | 45kg |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Tina Kobayakawa
Profile
Anime girl Tina Kobayakawa is a character from Wake Up, Girls!.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Blonde / Yellow hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Wake Up, Girls!
Kawaii or NOT?!
SKyongmania rated One Piece: Baron Omatsuri and the Secret Island ★★★★★
|
SKyongmania faved One Piece: Baron Omatsuri and the Secret Island
|
Elias rated Apocalypse Hotel ★★★★★
|
Elias faved Apocalypse Hotel
|

Facebook 
Wake Up, Girls! (Series)
Wake Up, Girls! New Chapter
SKyongmania rated
Elias rated