One of the notable characters from Bunny Paradise, Yuria Sakurabashi is recognized for very long orange hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 70202 |
|---|---|
| Name | Yuria Sakurabashi |
| Other Names | 桜橋 ユリア (さくらばし ゆりあ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Bunny Paradise |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | twin, showbunny, bunny ears, bow, side ponytail, arm bands, tights, school uniform, bikini, crossdresser |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Bust | 75cm |
| Waist | 50cm |
| Hip | 79cm |
| Birthday | September 15 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuria Sakurabashi
Profile
Yuria Sakurabashi is a character from Bunny Paradise.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Orange hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | (Male) |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Orange | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Brotei joined |
1 
Facebook 
Bunny Paradise