One of the notable characters from Chiccha Love Apart, Takano Sakurabashi is recognized for very long blue hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 70628 |
|---|---|
| Name | Takano Sakurabashi |
| Other Names | 桜橋 たかの(さくらばし たかの) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Chiccha Love Apart |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Hotori Asami, , あさみ ほとり |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 144cm |
| Bust | 72cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 75cm |
| Blood Type | AB |
| Likes | Contact play |
| Dislikes | Compromise |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Takano Sakurabashi
Profile
Takano Sakurabashi is a character from Chiccha Love Apart.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Blue hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Chiccha Love Apart