|
☰ Links
|
|
| ID | 71416 |
|---|---|
| Name | Kobato Hinagata |
| Other Names | 雛形 こばと, ひながた こばと |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Honoo no Haramase Paidol My ★ Star Gakuen Z |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Shiho Tachibana, 橘志穂, たちばな しほ |
| Tags | midriff, twintails, blunt bangs, hair ribbons, gloves, hat |
| Personality | |
| Height | 144cm |
| Bust | 84cm |
| Waist | 46cm |
| Hip | 79cm |
| Birthday | April 8 |
| Sign | Aries ♈ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kobato Hinagata
Profile
Anime girl Kobato Hinagata is a character from Honoo no Haramase Paidol My ★ Star Gakuen Z.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Blonde / Yellow hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| popapuk joined |
| heya8 joined |

Facebook 
Honoo no Haramase (series)
Honoo no Haramase Paidol My ★ Star Gakuen Z