Airi Minato is a character from 13-nin no Uruwashiki Kedamono featuring short purple hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71512 |
|---|---|
| Name | Airi Minato |
| Other Names | 湊 愛莉 (みなと あいり) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | 13-nin no Uruwashiki Kedamono |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | hairclip, animal hat |
| Personality | |
| Height | 164cm |
| Weight | 56kg |
| Bust | 98cm |
| Waist | 63cm |
| Hip | 96cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Airi Minato
Profile
Airi Minato is a character from 13-nin no Uruwashiki Kedamono.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Purple hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| NihilistVerum joined |

Facebook 
13-nin no Uruwashiki Kedamono