|
☰ Links
|
|
| ID | 71798 |
|---|---|
| Name | Carrot Le Angola |
| Other Names | キャロット・ル・アンゴラ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Kanojo ga Ore ni Kureta Mono. Ore ga Kanojo ni Ageru Mono. ~KISS My Darling:Mecha-con case3~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Mayumi Shindou, 新堂真弓, しんどう まゆみ |
| Tags | hat, chibi, dress |
| Personality | |
| Height | 140cm |
| Bust | 73cm |
| Waist | 48cm |
| Hip | 79cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Carrot Le Angola
Profile
Anime girl Carrot Le Angola is a character from Kanojo ga Ore ni Kureta Mono. Ore ga Kanojo ni Ageru Mono. ~KISS My Darling:Mecha-con case3~.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Blonde / Yellow hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Bubble_cat joined |
| tx018221 joined |

Facebook 
Kanojo ga Ore ni Kureta Mono. Ore ga Kanojo ni Ageru Mono. ~KISS My Darling:Mecha-con case3~