One of the notable characters from Devote 2 ~ Ikenai Houkago ~, Urara Seto is recognized for very long green hair and brown eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 763 |
|---|---|
| Name | Urara Seto |
| Other Names | 瀬戸 麗(せと うらら) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Devote 2 ~ Ikenai Houkago ~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | bow, school uniform, glasses, vest |
| Personality | |
| Bust | 85cm |
| Waist | 50cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Urara Seto
Profile
Urara Seto is a character from Devote 2 ~ Ikenai Houkago ~.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Green hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Green | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Sdsz joined |
| Animekid78 joined |

Facebook 
Devote 2 ~ Ikenai Houkago ~