Orc is an unsorted character from Moero Chronicle known for medium-length pink hair and blue eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 76680 |
|---|---|
| Name | Orc |
| Other Names | オーク |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Moero Chronicle |
| Media Type | video game |
| Voiced By | |
| Tags | horns, hairband, tail, shorts, detached sleeves, tights, leg warmers |
| Personality | |
| Bust | 99cm |
| Waist | 64cm |
| Hip | 92cm |
| Race | Orc |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Orc
Profile
Orc is a character from Moero Chronicle.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Pink hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Moero Chronicle