One of the notable characters from My First Girlfriend is a Gal, Nene Fujinoki is recognized for short brown hair and orange eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 81962 |
|---|---|
| Name | Nene Fujinoki |
| Other Names | 藤ノ木 寧音 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | My First Girlfriend is a Gal |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Yui Ogura, 小倉唯, おぐら ゆい |
| Tags | pantyhose, gyaru, buns |
| Personality | |
| Birthday | April 5 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 140cm |
| Weight | 41kg |
| Bust | 98cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 88cm |
| Favorite food | Rice omelettes |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nene Fujinoki
Profile
Nene Fujinoki is a character from My First Girlfriend is a Gal.
They have been indexed as Female Teen with Orange eyes and Brown hair that is To Ears length.
Profile
Junichi's childhood friend who lives in his neighborhood, she's calls Junichi 'Onii-chan' and is a little sister type. Her features are very young and on top of that she's so short, at a glance she could be mistaken for an elementary schooler, but she actually has enormous breasts far outdoing Yukana and Ranko's. She only devotedly takes care of Junichi and gets jealous, and it seems she can't hide her agitation that suddenly Junichi gets a girlfriend.| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Orange | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Ears | (Hair Up / Indeterminate) |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Childhood friend of Junichi Hashiba
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from My First Girlfriend is a Gal
Kawaii or NOT?!
| lordbootyfarra joined |
| Kydalwave joined |
| Darkmaster77 joined |
1
1
Facebook 
My First Girlfriend is a Gal