Yukana Yame is a character from My First Girlfriend is a Gal featuring long blonde hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 81959 |
|---|---|
| Name | Yukana Yame |
| Other Names | 八女 ゆかな |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | My First Girlfriend is a Gal |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Yuki Nagaku, 長久友紀, ながく ゆき |
| Tags | gyaru, ponytail, socks |
| Personality | |
| Birthday | March 5 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 160cm |
| Weight | 52kg |
| Bust | 93cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 86cm |
| Favorite food | Melonpan |
Menu
|
|
| Day | |
3 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
2 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Yukana Yame
Profile
Yukana Yame is a character from My First Girlfriend is a Gal.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Blonde / Yellow hair that is To Chest length.
Profile
A white-gal in the same class as Junichi. Her blonde ponytail, the scrunchie on her left wrist, and her ample cleavage peeking out of her shirt which is open wide at the chest, are her trademarks. While she's aware that wanting to graduate from V (virginity) is Junichi's ulterior motive, she OKs his confession and they start going out. Unlike her appearances she's tightly guarded, and always teases Junichi, but surprisingly she doesn't seem completely displeased with him......?| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Girlfriend of Junichi Hashiba
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
11
21
Facebook 
My First Girlfriend is a Gal