|
☰ Links
|
|
| ID | 82693 |
|---|---|
| Name | Marina Sawada |
| Other Names | 沢田 麻理菜 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | The Idolmaster: Cinderella Girls |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | May 6 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Age | 26 |
| Height | 166cm |
| Weight | 47kg |
| Blood Type | B |
| Bust | 87cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Marina Sawada
Profile
Anime girl Marina Sawada is a character from The Idolmaster: Cinderella Girls.
They have been indexed as Female Adult with Brown eyes and Brown hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Cinderella Girls (2011)
The Idolmaster Cinderella Girls: Starlight Stage (2015)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| lololol joined |
| Chiibilina joined |

Facebook 