Kaguya is a character from Kaguya-hime wa Babumi Tappuri no Loli BBA Deshita. ~Usamimi Maid to Semerare Muko-dono~ featuring very long black hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 84236 |
|---|---|
| Name | Kaguya |
| Other Names | かぐや |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Kaguya-hime wa Babumi Tappuri no Loli BBA Deshita. ~Usamimi Maid to Semerare Muko-dono~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Saya Minami, 南沙耶, みなみ さや |
| Tags | |
| Personality | |
| Bust | 73cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kaguya
Profile
Kaguya is a character from Kaguya-hime wa Babumi Tappuri no Loli BBA Deshita. ~Usamimi Maid to Semerare Muko-dono~.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Black hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Animekid78 joined |

Facebook 
Kaguya-hime wa Babumi Tappuri no Loli BBA Deshita. ~Usamimi Maid to Semerare Muko-dono~