Celica is an unsorted character from Motto! Haramase! Honoo no Oppai Isekai Ero Mahou Gakuen! known for very long blonde hair, green eyes, and elf ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 88778 |
|---|---|
| Name | Celica |
| Other Names | セリカ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Motto! Haramase! Honoo no Oppai Isekai Ero Mahou Gakuen! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Akari Nanase, 七瀬あかり, ななせ あかり |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 161cm |
| Bust | 111cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 93cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Celica
Profile
Celica is a character from Motto! Haramase! Honoo no Oppai Isekai Ero Mahou Gakuen!.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Blonde / Yellow hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Elf |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Silk joined |
| UPALL joined |
| IDK_ joined |
Luna_Bakugo faved Boku no Hero Academia: Final Season
|
1
28
35
Facebook 
Motto! Haramase! Honoo no Oppai Isekai Ero Mahou Gakuen!
Luna_Bakugo faved