One of the notable characters from Uchi no Kanojo, Chika is recognized for very long blonde hair and blue eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 89561 |
|---|---|
| Name | Chika |
| Other Names | チカ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Uchi no Kanojo |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Rie Okamoto, 岡本理絵, おかもと りえ |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 162cm |
| Bust | 91cm |
| Waist | 62cm |
| Hip | 90cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chika
Profile
Chika is a character from Uchi no Kanojo.
They have been indexed as Female Adult with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Xaterrozad joined |

Facebook 
Uchi no Kanojo