Rena Fukami appears in Grisaia: Phantom Trigger as one of the main characters with very long purple hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 90388 |
|---|---|
| Name | Rena Fukami |
| Other Names | 深見玲奈 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Grisaia: Phantom Trigger |
| Media Type | visual novel |
| Voiced By | Maaya Uchida, 内田真礼, うちだ まあや |
| Tags | school uniform, tie, braids |
| Personality | |
| Birthday | November 27 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Bust | 87cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 86cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Rena Fukami
Profile
Rena Fukami is a character from Grisaia: Phantom Trigger.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Purple hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Grisaia no Kajitsu: The Fruit of Grisaia (Series) (2011)
Grisaia: Phantom Trigger (2017)
Grisaia: Phantom Trigger (anime) (2025)
Quotes | View all 46 | Add
|
0 likes
Morning, Tohka! |
|
0 likes
You make the best food for us, |
|
0 likes
Chris has never used a gun on a mission, so maybe she's just not into them. |
|
0 likes
“In the end, the ones at the top aren't running the country. It's…” |
|
0 likes
How come?! |
|
0 likes
That would be embarrassing. |
|
0 likes
No clue! |
|
0 likes
Huh? Did I not tell you before, Tohka? |
|
0 likes
What's left is a gun without its owner. |
15 
Facebook
Play Voice Sample
