☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 90697 |
|---|---|
| Name | Suzuki Amano |
| Other Names | 天野 結月(あまの ゆづき) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Nee x Nee! Docchi ga Suki? Docchi mo!! ~Yasashii Onee-chan to Cool na Onee-chan ni Hasamarete Boku wa Mou!!~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Maya Suzuya, 鈴谷 まや, すずや まや |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 159cm |
| Bust | 98cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 89cm |
| Age | 24 |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Suzuki Amano
Profile
Anime girl Suzuki Amano is a character from Nee x Nee! Docchi ga Suki? Docchi mo!! ~Yasashii Onee-chan to Cool na Onee-chan ni Hasamarete Boku wa Mou!!~.
They have been indexed as Female Adult with Green eyes and Blonde / Yellow hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Nee x Nee! Docchi ga Suki? Docchi mo!! ~Yasashii Onee-chan to Cool na Onee-chan ni Hasamarete Boku wa Mou!!~ (2018)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| geer1643 joined |
| Mbuz joined |

Facebook 
