One of the notable characters from Haha Ranman, Uka is recognized for long brown hair and yellow eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 93185 |
|---|---|
| Name | Uka |
| Other Names | 羽華(うか) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Haha Ranman |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Miki Kohinata, 小日向みき, こひなた みき |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 152cm |
| Bust | 81cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 79cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Uka
Profile
Uka is a character from Haha Ranman.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Brown hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| thesemih joined |

Facebook 
Haha Ranman