Amelie appears in Millennium War Aigis as an unsorted character with medium-length gray hair and yellow eyes.
|
โฐ Links
|
|
| ID | 94154 |
|---|---|
| Name | Amelie |
| Other Names | ใขใกใช |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Millennium War Aigis |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | |
| Tags | sailor, sailor cap, sailor fuku, tsundere, butterfly |
| Personality | |
| Height | 149cm |
| Bust | 77cm |
| Waist | 51cm |
| Hip | 78cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Amelie
Profile
Amelie is a character from Millennium War Aigis.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Gray hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Gray | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| theqngnsng joined |

Facebook 
Millennium War Aigis