Akari Miyaguni is an unsorted character from Sen no Hatou, Tsukisome no Kouki -Hana Akari- known for very long pink hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 95585 |
|---|---|
| Name | Akari Miyaguni |
| Other Names | 宮国 朱璃(みやぐに あかり), Tsukisomenohimemiko, Toukatei |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Sen no Hatou, Tsukisome no Kouki -Hana Akari- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Eri Sendai, 仙台エリ, せんだい エリ |
| Tags | |
| Personality | |
| Bust | 85cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Akari Miyaguni
Profile
Akari Miyaguni is a character from Sen no Hatou, Tsukisome no Kouki -Hana Akari-.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Pink hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Uncoolhero joined |
| lasel joined |
| Micasatio joined |
| ljk321 joined |

Facebook 
Sen no Hatou, Tsukisome no Kouki -Hana Akari-