One of the notable characters from Kangokume -Dasshutsu Fukanou no Injoku Shisetsu-, Akari Urakabe is recognized for medium-length pink hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 97663 |
|---|---|
| Name | Akari Urakabe |
| Other Names | 浦壁 明莉 (うらかべ あかり) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Kangokume -Dasshutsu Fukanou no Injoku Shisetsu- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Saki Minase, 水瀬沙季, みなせ さき |
| Tags | |
| Personality | |
| Bust | 80cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Akari Urakabe
Profile
Akari Urakabe is a character from Kangokume -Dasshutsu Fukanou no Injoku Shisetsu-.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Pink hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Valen272 joined |
| meltedsorbet joined |

Facebook 
Kangokume -Dasshutsu Fukanou no Injoku Shisetsu-